Mielno na majówkę Pucharu Polski

Pomaszeruj z kijkami po zdrowie i samochód w Pucharze Polski Nordic Walking

  • Już 29 kwietnia Mielno zmieni się w światową stolicę nordic walking.

  • Na starcie zawodów w ramach Pucharu Polski stanie z kijkami ponad 600 osób z całego kraju
  • Nagrodą Główną jest samochód osobowy losowany wśród uczestników
  • Wydarzenie organizują Polska Federacja Nordic Walking, Miasto Mielno
    i Santander Consumer Bank.

29 kwietnia 2017 roku. Zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, z podziałem na płcie i w różnych kategoriach wiekowych na 3 dystansach 5,10 i 21km. Będą rywalizowali punkty do klasyfikacji generalnej. Na tych, którzy nie mają ochoty się ścigać, czeka natomiast rajd rekreacyjny na dystansie 5 km. Wszystkie trasy będą przebiegały przez tereny leśne, plażę i deptak przy ul. Kościuszki. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci. Start imprezy przy fontannie na deptaku.

– Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w kraju. W tym roku odbywa się jego siódma edycja. Wyjątkowość Pucharu polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie staną profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Naszym celem jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, który jest organizatorem wydarzenia. W tym roku mamy nie lada gratkę dla wszystkich tych, którzy się zdecydują wystartować. Otóż na ostatniej edycji wylosujemy samochód osobowy marki Suzuki Swift (http://pfnw.eu/2017/03/14/suzuki-swift-nagroda-glowna-w-pucharze-polski-nordic-walking-2017/). Wystarczy być osobą pełnoletnią i wystartować przynajmniej w jednej z 7 edycji na terenie kraju.

W ramach Akademii Zdrowia Santandera organizujemy na terenie całego kraju wakacyjne treningi dla osób, które chcą nauczyć się, jak efektywnie spacerować z kijami. Naszą akcję wspiera Justyna Kowalczyk.

Wielki finał Pucharu Polski Nordic Walking zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce.

Łącznie w tegorocznej edycji odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, a sponsorem strategicznym – Santander Consumer Bank, Sponsorami imprezy: Ziaja, Lotto, Hotele Unitral, Lidia, Senator


Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorką Akademii Zdrowia Santandera jest Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli.

W ramach Akademii Zdrowia Santandera odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć Nordic Walking. Ta cenna inicjatywa organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking została objęta patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z Nordic Walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, od maja do września, w 25 miejscowościach w Polsce przez godzinę można się nauczyć prawidłowej rozgrzewki oraz podstawowych kroków Nordic Walking. Treningi są przeznaczone dla każdego, bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do Nordic Walking. W Mielnie też ruszą tego typu zajęcia.

Zapisy:
www.pucharpolskinw.pl

www.pfnw.eu

https://www.facebook.com/pfnw.eu/

Explore how to access reputable online articles through library increased information homework for you channels

Post Author: PFNW