Zmiany w harmonogramie zawodów AD 2020

Szanowni Entuzjaści Nordic Walking, Szanowni Państwo.

W związku z panującą pandemią wywołaną przez koronawirusa Polska Federacja Nordic Walking wstrzymuje realizację zawodów sportowych w najbliższych terminach (zawody planowane na maj i czerwiec 2020r.). Aktualnie oczekujemy na dalsze wskazania instytucji państwowych związane ze zdejmowaniem obostrzeń wprowadzonych w związku pandemią koronawirusa.

Polska Federacja Nordic Walking przykładała i przykłada szczególną wagę do zagwarantowania bezpieczeństwa podczas organizowanych zawodów sportowych. Puchar Polski Nordic Walking jest największym świętem sportowym społeczności Nordic Walking. Dlatego ze smutkiem musimy przekazać informacje o częściowym odwołaniu zaplanowanych imprez.

Sugerujemy aby opłaty startowe z imprez Pucharów Regionalnych i Pucharu Polski z miesięcy maj i czerwiec przenieść na imprezy, które będą mogły się odbyć w tym roku w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień wg wskazań i zaleceń rządu RP. Tak więc w dalszym ciągu czekamy na kolejne etapy odmrożenia gospodarki, również sportowej.

Ponad 10 lat naszych działań w pełni potwierdzają i dokumentują nasze starania w zakresie ochrony życia i zdrowia uczestników zawodów Nordic Walking. Kilku zawodników doświadczyło osobiście jak ważna jest prawidłowa ochrona medyczna i organizacyjna podczas prowadzonych przez nas zawodów. Zdrowie i życie każdego zawodnika i uczestnika imprez pucharowych jest dla nas absolutnym priorytetem.

Na bieżąco kontaktujemy się z Wójtami, Burmistrzami, Prezydentami i Starostami na których terenach mają odbyć się zawody Pucharu Polski i Pucharów Regionalnych. Rozpatrujemy przesunięcie terminów, analizujemy nowe możliwości organizacyjne. Pragnę zapewnić, że na bieżąco będziemy informować o zaistniałej sytuacji.

Zapowiadane przez rząd „odmrożenie” życia gospodarczego i społecznego stwarza nadzieję, że część zaplanowanych imprez pucharowych odbędzie się. Istnieją przesłanki pozytywne, które obecnie analizujemy do przeprowadzenia Pucharu Polski Anno Domini 2020. Korzystajcie z otwartych lasów i terenów rekreacyjnych. Trenujcie i wzmacniajcie swoją tężyznę fizyczną. Przestrzegajcie zasad epidemiologicznych a jestem przekonany, że spotkamy się na zawodach Nordic Walking.

Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking.

Post Author: PFNW