ZAPISY

 

Szanowni Państwo , Szanowni Nordic Walkerzy.

Zaczynamy 13 sezon zawodów sportowych PFNW. Zawodnicy przygotowując się do nowego cyklu rywalizacji sportowej przepracowali trudny sezon zimowy. Sezon naznaczony pandemią covid 19. Pojawienie się odporności zbiorowej napawało nadzieją, ze wielkie zdrowotne kłopoty odchodzą do historii. Liczyliśmy, że będziemy razem świętować kolejne możliwości spotykania się i rywalizowania sportowego.

Niestety wolny kraj Ukraina został zaatakowany przez Rosję. Zagrożony jest pokój na świecie. Mieliśmy pod auspicjami ENWO wspólnie z Ukraincami we Lwowie organizować Mistrzostwa Europu Nordic Walking. Niestety bandycka napaść Rosjan zagroziła wolnej Ukrainie i całemu wolnemu światu. Giną niewinni ludzie, niszczone są miasta i wsie. Rosyjski agresor ściąga do Ukrainy najemników z Czeczeni Rok 2022 miał być rokiem pożegnania z pandemią covid 19 stał się rokiem niewyobrażalnej od II wojny światowej agresji w środkowej Europie.

Ufamy, że społeczność międzynarodowa i bohaterscy Ukraińcy zatrzymają napaść Rosji. Ufamy, że będziemy mogli zrealizować najstarszych cykl zawodów nordic walking w świecie. Dlatego nadal przygotowujemy się do zawodów.

Jednak w przypadku dalszej eskalacji działań wojennych u naszego sąsiada tuż przy naszych granicach uważamy, że nasza aktywność i zaangażowanie trzeba będzie przenieść w inne obszary życia społecznego.

Publikujemy zmodyfikowany regulamin Pucharu Polski Nordic Walking i mamy nadzieje , że będziemy mogli z niego korzystać.

Bądźcie z nami, na bieżąco będziemy informować o podejmowanych decyzjach.

 

Z poważaniem
Olgierd Bojke
prezes PFNW