Elbląg znów gościł Polską śmietankę nordic walking.

Blisko 400 zawodników z całej Polski, a nawet z zagranicy wystartowało w zorganizowanych dziś (24 czerwca) w Bażantarni zawodach Pucharu Polski w nordic walking. W gronie startujących znalazło się również ponad 60 elblążan, w tym prezydent Witold Wróblewski. Włodarzowi miasta pokonanie 5 km w biegu z kijkami zajęło około godzinę.

Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju. W tym roku odbywa się już jego ósma edycja. Wyjątkowość Pucharu polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie stają profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Jak podkreślają jego organizatorzy – Polska Federacja Nordic Walking, celem imprezy jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia.

Jednym z miast, w których odbywa się Puchar Polski jest od kilku lat Elbląg. W sobotniej imprezie zawodnicy startowali w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, w podziale na płeć i kategorie wiekowe na trzech dystansach – 5, 10 i 21 km. Wszyscy rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej na trasach biegnących przez tereny leśne Parku Bażantarnia.

Las Bażantarnia ma jedną z najpiękniejszych tras do nordic walking, dlatego co roku to właśnie tutaj organizujemy jedną z edycji Pucharu Polski. Trasę wyróżnił również magazyn National Geographic, który uznał ją za jedną z najlepszych w kraju. Elbląska trasa pod względem trudności jest dość wymagająca. Jest tutaj przepiękne otoczenie lasu, a na dystansie 5 km zawodnicy mieli do pokonania spore podejście w wąwozie, które było nie lada wyzwaniem. Współpraca z miastem układa się bardzo pozytywnie, więc mamy nadzieję, że za rok także tu będziemy

– mówi Robert Brzeziński, dyrektor Pucharu Polski w nordic walking.

W tym roku na zawody do naszego miasta przyjechało blisko 400 zawodników z różnych stron kraju, a także z Białorusi, Rosji, Ukrainy, a nawet z Włoch. Elbląg reprezentowało w tym roku ponad 60 zawodników, w tym prezydent miasta Witold Wróblewski, który na dystansie 5 km zajął 248 miejsce.

Prezydent Witold Wróblewski obiecał nam przed rokiem, że wystartuje w tych zawodach i słowa dotrzymał. Przeszedł 5 km trudnej i wymagającej trasy z czego bardzo się cieszymy. Elbląska edycja Pucharu Polski to przepiękna masowa impreza, w której udział biorą osoby od najmłodszych po najstarszych. Zawodnicy bardzo chętnie przyjeżdżają do naszej Bażantarni m.in. ze względu na tą trudną trasę i piękną przestrzeń, którą tutaj mamy

– przyznaje Bożena Ruszkowska, instruktor nordic walking i wiceprezes Klubu Sportowego Nordic Walking Elbląskie Włóczy-kije.

Na najbardziej popularnym dystansie 5 km zawody w Elblągu wygrał Karol Stiller z Częstochowy. Najszybszy z elblążan Bogdan Klarkowski był 19. Na dystansie dwukrotnie dłuższym triumfował Kamil Kliczka ze Szczecina, a dziesiąty linię mety minął Andrzej Stefański z elbląskiego klubu El-Aktywni. Na najdłuższej trasie liczącej nieco ponad 21 km zwyciężył Białorusin Andrzej Dziedziewicz. Najszybszy elblążanin Marek Oziemkiewicz był 36.

Wyniki Pucharu Polski nordic walking w Elblągu

Dystans 5 km
Wystartowało 254 zawodników
1. Karol STILLER (King&Queen Częstochowa) 00:30:17
2. Roman WOROCH (KS Metraco Polkowice) 00:31:39
3. Tomasz KNITTER (Błękitni Dziemiany) 00:31:52

19. Bogdan KLARKOWSKI (Elbląskie Włóczy-kije) 00:33:49
248. Witold WRÓBLEWSKI 00:57:00

Dystans 10 km
Wystartowało 81 zawodników
1. Kamil KLICZKA (Sanprobi Szczecin) 01:04:59
2. Daniel WOJTASIŃSKI (Viking Nordic Team Częstochowa) 01:05:23
3. Piotr NIECHWIEJCZYK (Unia Miast Świętochłowice) 01:05:59

10. Andrzej STEFAŃSKI (El-Aktywni Elbląg) 01:12:14

Dystans 21,1 km
Wystartowało 58 zawodników
1. Andrzej DZIEDZIEWICZ (Grodno, Białoruś) 02:11:28
2. Olgierd DEPKA PRĄDZYŃSKI (Biegamy Razem Gdynia) 02:20:43
3. Patryk KUŚMIEREK (Błękitni Dziemiany) 02:23:25

36. Marek OZIEMKIEWICZ (Salwator Elbląg) 02:49:57

Łącznie w tegorocznej edycji Pucharu Polski odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski. Wielki finał Pucharu zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce.

Galeria zdjęć – fot. Beata Zarach

Galeria zdjęć – fot. Rafał Kadłubowski

Elbląg 2017 –  Puchar Polski Nordic Walking 2017 – fot. Anna Dembińska

źródło: Rafał Kadłubowski/www.info.elblag.pl

They discuss the advantages https://pro-essay-writer.com/ and disadvantages of mastery learning as well as practical applications

Post Author: PFNW