WIELKI SUKCES 12 SEZONU PUCHARU POLSKI NORDIC WALKING

WIELKI SUKCES 12 SEZONU 🏆PUCHARU POLSKI NORDIC WALKING.WSPÓLNIE PRZEPROWADZILIŚMY 74 ‚ZAWODY RANGI PUCHARU POLSKI.

Finał Pucharu Polski Nordic Walking w Hajnówce zakończył się spektakularnym sukcesem. Pomimo krążącego widma epidemii Covid 19 i strefy stanu wyjątkowego, która przebiegała kilka kilometrów od trasy zawodów do Hajnówki zgłosiło się blisko pół tysiąca zawodników. Zawody ukończyło 418 sportowców. Odwaga i odpowiedzialność władz samorządowych, z którymi współpracowała Polska Federacja Nordic Walking pozwoliła na przeprowadzenie zawodów pucharowych na najwyższym możliwym poziomie w tym trudnym czasie.

Starosta Andrzej Skiepko z nadleśniczym Mariuszem Agiejczykiem wraz ze swoimi zespołami doprowadzili że finał Pucharu Polski stał się naszym wspólnym sukcesem, piękne wspólne dokonanie. Bardzo za nie dziękuję❤️

Dziękuję burmistrzowi Kolbuszowej Janowi Zubie, że otworzył trudny sezon 2021 roku nie tylko zawodami ale również konferencją popularno-naukową. Dziesiątki tysięcy widzów telewizji i mediów społecznościowych mogło zobaczyć relacje z rywalizacji sportowej ale również doświadczyć doskonałej promocji miasta Kolbuszowa.

Wielkie podziękowania kieruję dla wójta Skrwilna Dariusza Kolczyńskiego, u którego w niezwykle gościnnej gminie odbyły się oprócz Pucharu Polski 13 Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Gościnność, osobiste zaangażowanie wójta i jego zespołu na trwałe wpisują się w klimat Pucharu Polski Nordic Walking.

W Michałowicach poznaliśmy niezwykle przedsiębiorczą wójt Małgorzatę Pachecką, której starania doprowadziły, że do gminy przyjechało bardzo dużo zawodników i mogliśmy poznać samorząd, który prężnie działa w cieniu wielkiego miasta Warszawy. Dziękuję za zaangażowanie samorządu w propagowaniu Nordic Walking w najbliższej okolicy naszej stolicy.

Dziękuję burmistrzowi Miasta i Gminy Sztum Leszkowi Taborowi. Przedostatnia impreza, zawsze najtrudniejsza w cyklu została oceniona jako perfekcyjnie przygotowana. Sztum dzięki burmistrzowi powrócił w efektowny i niezapomniany sposób do kalendarza Pucharu Polski Nordic Walking.

Szczególnie pragnę podziękować Zawodnikom uczestniczącym w zawodach Pucharu Polski Nordic Walking. To zawodnicy tworzą od ponad 13 lat niepowtarzalny klimat Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. To dzięki Waszemu zaangażowaniu wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking doprowadziliśmy do nieprawdopodobnej promocji nordica w Polsce. Byliście prekursorami rywalizacji etapowej w świecie. Dzięki Waszej postawie tylko finał w Hajnówce obejrzało kilkaset tysięcy osób. W mediach społecznościowych PFNW materiał TVP3 z Białegostoku oraz nasze relacje streamowe obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób. Szacujemy, że przez ostanie 12 lat dzięki Pucharowi Polski Nordic Walking przekaz o dobrodziejstwach nordica i możliwości rywalizowania z kijami dotarł do ponad 50 milionów osób.

Dziękuję Zawodnikom za wspólne dzieło i wspólne sukcesy.
Dziękuję i zapraszam na nowy sezon roku 2022.
Olgierd Bojke
prezes Polskiej Federacji Nordic Walking

Post Author: PFNW