Rozpoczęcie sezonu 2021!

Rozpoczęcie sezonu 2021!

Szanowni Państwo, Szanowni Nordic Walkerzy

Zaczynamy sezon zawodów sportowych Anno Domini 2021. Jest to kolejny trudny sezon w czasie pandemii Covid 19. Przygotowania do tego sezonu naznaczone są niepewnością i gotowością na nieprzewidziane zmiany. Jak już wcześniej informowałem Państwa z pełna pokorą podchodzimy do trudnej rzeczywistości. Liczymy na pełne zrozumienie ewentualnych trudności, które nas czekają.

Jednak jest też bardzo wiele pozytywnych czynników. W Kolbuszowej rozpoczynamy sezon od przypomnienia początków pierwszego w świecie cyklu zawodów Nordic Walking jakim jest Puchar Polski Nordic Walking. Jest ku temu niezwykła okazja – zawody w Kolbuszowej będą 70 zawodami w historii Pucharu Polski.

European New Walking Organization w uznaniu zasług PFNW dla rozwoju światowego nordica przyznała zawodom w tym urokliwym podkarpackim mieście szczególny status.

W Kolbuszowej odbędzie się konferencja popularno-naukowa dotycząca historii rozwoju Nordic Walking. Spodziewamy się zagranicznych Gości, którzy mieli decydujący wpływ na rozwój naszej dyscypliny w Polsce.

Będzie wiele miłych niespodzianek. Niektóre zobaczycie już podczas logowania się na zawody, o innych będziemy sukcesywnie informować. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej. Wszak u zarania Pucharu Polski Nordic Walking leży idea Family Nordic Cup . Warto o tym pamiętać…

Z uszanowaniem.
Olgierd Bojke
prezes Polskiej Federacji Nordic Walking

1.  Kolbuszowa 04.07. 2021 – 70 impreza Pucharu Polski oraz konferencja naukowa dot. Nordic Walking i New Walking
2. Skrwilno 17.07. 2021 – Puchar Polski i Mistrzostwa Polski NW.
3. Michałowice/ koło Warszawy 14.08.2021 – Puchar Polski NW
4. Sztum 28.08.2021 – Puchar Polski NW i MP LZS NW.
5. Hajnówka 11.09.2021 – Finał Pucharu Polski NW

 

Post Author: PFNW