Nasze Centrum Sportu

Czym jest Nasze Centrum Sportu?

Wiemy, że Nordic Walking to samo zdrowie – wszędzie, dla każdego, bez względu na zasobność portfela. Chcemy promować ten niezwykły sport za pomocą cyklu wspólnych treningów w różnych częściach Polski. Wychodzimy do Was z Nordic Walking – chodźcie z nami!

„Nasze Centrum Sportu” to unikatowa inicjatywa – całkowicie bezpłatna, dobrowolna i otwarta dla wszystkich. W naszych miastach nie brakuje miejsc, w których można uprawiać sport za darmo – parków, lasów, orlików i siłowni na świeżym powietrzu. Jaka idea nam przyświeca? Chcemy prowadzić zajęcia dla każdego, bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. W 15 miejscowościach, raz w tygodniu przez 4,5 miesiąca będą odbywały się wspólne ćwiczenia, a Polska Federacja Nordic Walking zadba o to, by nie zabrakło wykwalifikowanych sędziów i instruktorów, którzy poprowadzą je w profesjonalny sposób.
Jak to działa? 

Startujemy w poniedziałek, 25 kwietnia. Spotkania w Krakowie, Kielcach, Rudzie Śląskiej i Grudziądzu zaczynają się w czerwcu, ale w pozostałych miejscowościach ćwiczymy już od ostatniego tygodnia kwietnia. Do 10 września będziemy z Wami w całej Polsce, a zajęcia potrwają maksymalnie 1 godz. i 15 minut. Pamiętajcie – są całkowicie bezpłatne!

Po przybyciu na miejsce uczestnicy powinni zgłosić się do organizatorów, by ci mogli stworzyć listę obecności. Chętni powinni być ubrani w strój sportowy, zalecamy też przyniesienie ze sobą kijków do Nordic Walking. Będzie je można także wypożyczyć, ale ich liczba jest ograniczona (ok. 15 kompletów).

Zapraszamy!

szczegóły