Relacja foto ze Skrwilna

Trudno uwierzyć, ale za nami XIV Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Skrwilnie🏆.
Wójt Dariusz Kolczyński wraz z zespołem współpracowników doprowadził organizację zawodów do prawdziwego mistrzostwa. Bynajmniej nie było to mistrzostwo Polski, ale mistrzostwo świata.🥇
Samorząd gminy zorganizował występ orkiestry dętej, która nie tylko zachwyciła nas krótkim recitalem standardów muzycznych, ale również uświetniała wręczanie medali MP stosownym i podniosłym tuszem. Takiego wydarzenia jeszcze w historii światowego nordica nie było. Również trzeba odnotować, że miasteczko zawodów zostało zbudowane w sposób niezwykle przemyślany i zarazem ozdobny. Królowały kolory Polskiej Federacji Nordic Walking przeplatane żółtym kolorem Gminy Skrwilno. Również czerwona brama pomiaru czasu firmy komponowała się z „szalejącym” chwiejem ( na zdjęciu), którego bardzo doceniły bawiące się pysznie dzieci. Piszę o wspaniałym miasteczku zawodów, gdyż standardy do których przyzwyczailiśmy naszych zawodników są w Polsce oczywiste. W Skrwilnie oprawę Mistrzostw Polski skonstruowano, jak napisałem powyżej, na światowym poziomie. Oczywiście organizacja Mistrzostw Świata w Choczewie NW ustanowiła poziom, który bardzo trudno będzie powtórzyć, ale w stosunku do skali przedsięwzięcia ( Mistrzostwa Polski) Skrwilno organizacyjnie i wizerunkowo znajduje się w najlepszej lidze gospodarzy zawodów.
Należy jeszcze wspomnieć o tradycyjnej już gościnności i osobistym zaangażowaniu wójta i jego zespołu i mamy obraz wyróżniającej się w skali kraju i …. Europy Gminy. Nie byłoby sukcesu Gminy bez zgodnej współpracy z Nadleśnictwem Skrwilno, reprezentowanym przez nadleśniczego Tomasza Gnapa. Co godne odnotowania Wójt i Nadleśniczy wystartowali w zawodach jako zawodnicy. Brawo Skrwilno.💪
W Skrwilnie po raz pierwszy w wieloletniej historii Mistrzostw Polski Nordic Walking sędziowali sędziowie pod kierownictwem dwóch sędziów głównych ( Marian Drewa i Monika Faron) z różnych organizacji NW. Taka praktyka bardzo mocno podniosła poziom sędziowania i mam nadzieję wejdzie na stałe do działań PFNW. Wielu utalentowanych zawodników otrzymało ostrzeżenia. Było bardzo dużo emocji, ale większość przyjęła uwagi sędziów ze zrozumieniem i gotowością poprawy techniki chodzenia z kijami NW. Technika NW, tak jak np. chód sportowy, podlega ocenie sędziów. Zawsze będą toczyły się dyskusje nad zasadnością decyzji sędziowskich. Pamiętamy ile razy multimedalista Robert Korzeniowski ( gość honorowy Mistrzostw Świata NW w Choczewie) był oceniany przez sędziów. Bywało, że w naszej ocenie niesprawiedliwie, a jednak z pokorą przyjmował werdykt sędziowski i wracał na arenę sportową pokazując swoje mistrzostwo.
Jednak trzeba pamiętać, że bez sędziów nie ma zawodów. W Skrwilnie sędziowie wykonali swoją robotę znakomicie. Brawo sędziowie.
Jagoda Bigus wraz z Agatą Maj i wolontariuszkami z Technikum Leśnego w Tucholi oraz pracownikami UG w Skrwilnie poprowadziły biuro zawodów i rozwiązywały większość zawiłości administracyjno- organizacyjnych. Dzięki ich pracy zawody przebiegały płynnie i bez zakłóceń. Brawo administracja.
📣Najwięcej słów uznania należy się zawodnikom. Zawody przebiegały w atmosferze fair play, a rywalizacja była zacięta i na najwyższym poziomie. Tutaj znajdują się wyniki zawodów: https://elektronicznezapisy.pl/event/7065/results.html
Rywalizowano również między drużynami NW 🏆 Mistrzostwo Polski zdobył Polipack Team przed Człapski Team, a na trzecim miejscu XIV Mistrzostw Polski uplasował się zespól z Włocławka „Serce Nordica”.
Pod wieloma względami mistrzostwa w Skrwilnie były przełomowe. Szczególnie ważna była dalsza współpraca z fundacją „Chodzezkijami. pl”, reprezentowaną przez Krzysztofa Walczaka. Był to kolejny krok w kierunku unifikacji i konsolidacji polskiego Nordic Walking🥢
Zawody w Skrwilnie są już historyczne, ale zostaną zapamiętane jako niezwykle ważne dla polskiego i światowego Nordic Walking.

Post Author: PFNW