Komunikat w związku z rozwojem epidemii koronowirusa

Drodzy Nordic Walkerzy, Entuzjaści Nordic Walking, Szanowni Państwo.

4 kwietnia nie spotykamy się na zawodach w Jastrowiu. Samorząd Gminy Jastrowie potwierdził odwołanie VII Otwartych Mistrzostw Polski Nordic Walking w Maratonie. Decyzja jest wynikiem dbałości o zdrowie uczestników zawodów w obliczu zagrożenia rozwojem epidemii koronawirusa. Istnieją jeszcze poważniejsze przesłanki dotyczące tej decyzji. Chodzi o bezpieczeństwo całej populacji. Im szybciej uda się nam zahamować rozwój pandemii, tym wcześniej wrócimy do swoich zajęć i pasji. Dlatego jesteśmy gotowi podejmować decyzje, które będą służyły dobru wspólnemu.

Na bieżąco kontaktujemy się z naszymi partnerami z samorządów oraz naszymi sponsorami. Bardzo elastycznie podchodzimy do zmieniających się z dnia na dzień komunikatów dotyczących rozwoju infekcji koronawirusem. Podejmujemy nowe rozmowy w celu zmiany terminów imprez, które będziemy zmuszeni odwołać. Spotykamy się z pełnym zrozumieniem i chęcią dalszej współpracy. Dominuje odpowiedzialność i przekonanie, że wspólnymi siłami, mądrością i determinacją uporamy się z tym niespodziewanym zagrożeniem.

Jestem przekonany, że 11 lat organizacji Pucharu Polski Nordic Walking zaowocowało powstaniem nowej społeczności entuzjastów, organizatorów, sędziów i zawodników Nordic Walking. Jesteście Państwo elitą sportowców sportu powszechnego, która w bardzo krótkim czasie stworzyła niepowtarzalne więzi i relacje społeczne. Stajemy w obliczu wyzwania, gdzie możemy bronić się tylko własną odpowiedzialnością i przestrzeganiem zasad.

Wierzę, że w tym niebezpiecznym czasie Nordicowcy zdadzą trudny egzamin. Wielokrotnie to udowodniliście.
Polska Federacja Nordic Walking dołoży wszelkich starań, aby na bieżąco informować o zaistniałych zmianach. Jednocześnie przygotowujemy alternatywne rozwiązania.

Jednak za absolutny priorytet uważamy podporządkowanie się władzom sanitarnym i wszystkim służbom zaangażowanym w walkę z zagrożeniem epidemiologicznym. Wspierajmy się, pamiętajmy o słabszych.
Olgierd Bojke prezes PFNW, wice prezydent ENWO.

Post Author: PFNW