Nordic Walking w Wejherowie czyli trenerzy, domesticusy i Nordic Walking Healthy Living

W hotelu Olimp oraz na terenie Wejherowa w dniach 22-24 marca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla społeczności nordic walkerów, czyli ludzi maszerujących z kijami. Do Wejherowa zjechały grupy z Chorwacji oraz Austrii, aby wziąć udział w warsztatach i wymianie doświadczeń w zakresie dobrych praktyk.

Program Nordic Walking Healthy Living w ramach Erasmusa ma za zadanie nawiązanie kontaktów na poziomie europejskim i dzielenie się doświadczeniem w zakresie rozwijania dyscypliny sportu i rekreacji w krajach partnerskich. Polska Federacja Nordic Walking jest najlepszym w Europie i na świecie organizatorem zawodów nordic walking i swoje doświadczenia chce przekazywać innym organizacjom. Goście z zagranicy mogli też wziąć udział w bardzo ważnej uroczystości. Prezes PFNW Olgierd Bojke, Prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt wraz z posłem na Sejm RP Grzegorzem Raczakiem oraz dr Krzysztofem Piechem z AWF Biała Podlaska wręczyli nagrody Domestikus czterem samorządowcom z różnych stron Polski – z Hajnówki, Kolbuszowej, Osielska k. Bydgoszczy oraz pobliskiego Potęgowa, którzy najbardziej zasłużyli się w ostatnich latach dla rozwoju nordic walking w swoich gminach czy powiatach. Dawid Litwin, Jan Zuba, Andrzej Skiepko, Wojciech Sypniewski zostali uhonorowani za wyjątkowy wkład w promocję tej dyscypliny.

 

Jednocześnie odbył się kurs trenerski PFNW dla najlepszych instruktorów nw, obejmujący wykłady naukowe oraz warsztaty i treningi różnego typu, w tym aqua nordic prowadzony przez Edytę Kędzierską, trening stabilizacyjny dr Joanny Piotrowskiej, trening uzupełniający trenera LA Leszka Walczaka. Ponadto naukowe spojrzenie na naszą dyscyplinę zaprezentowali się dr Andżelika Borkowska i sekretarz generalny PFNW dr Zbigniew Ossowski.

Link do artykułu na stronie Wejherowo.pl

 

Post Author: PFNW