Za nami Finał Akademii Zdrowia Santandera

Ponad 5 tysięcy Polaków chwyciło za kije do nordic walking – za nami Finał Akademii Zdrowia Santandera.   

  • Przeszło 5,6 tys. Polaków i ponad 28 tys. przebytych kilometrów to bilans bezpłatnych zajęć z nordic walking w ramach tegorocznej Akademii Zdrowia Santandera.
  • W 26 miejscowościach w Polsce od maja do sierpnia chętni mogli skorzystać z darmowych treningów przeprowadzanych pod okiem instruktora.
  • 23 września w Parku Południowym we Wrocławiu odbył się Finał Akademii Zdrowia Santandera.
  • Na starcie zawodów stawiło się ponad 500 osób. Uczestników wspierali ambasadorzy Akademii Zdrowia Santandera, znani polscy aktorzy – Tamara Arciuch  i Bartłomiej Kasprzykowski.

 23 września 2017 W sobotę w Parku Południowym we Wrocławiu odbył się Finał Akademii Zdrowia Santandera. W ramach projektu przez 17 tygodni w 26 miejscowościach w całej Polsce odbywały się bezpłatne treningi nordic walking pod okiem profesjonalnych instruktorów. Zwieńczenie tegorocznej edycji Akademii Zdrowia Santandera zgromadziło ponad 500 miłośników nordic walking, a także biegania. Na starcie pojawili się również ambasadorzy akcji – Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

Nordic walking to nasz sposób na aktywny wypoczynek i utrzymanie świetnej formy fizycznej. Poprzez zaangażowanie się w Akademię Zdrowia Santandera chcemy pokazać Polakom, że warto zadbać o swoje zdrowie i kondycję, a nordic walking to sport, który może nam w tym pomóc – mówił podczas Finału Bartłomiej Kasprzykowski, aktor filmowy i teatralny, ambasador Akademii Zdrowia Santandera.

Wspólnie z Bartkiem z chęcią maszerujemy z kijami. Dzięki temu wspólnie spędzamy czas na świeżym powietrzu i regenerujemy się. Nordic walking to bezpieczny sport, który może uprawiać każdy – bez względu na wiek czy poziom kondycji fizycznej. Dlatego zachęcamy wszystkich do chwycenia za kijki i rozpoczęcia swojej przygody z nordic walking – wskazywała Tamara Arciuch, aktorka i ambasadorka AZS.

Podczas Finału Akademii Zdrowia Santandera zorganizowano zawody biegowe i nordic walking, w których wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Uczestnicy mieli do pokonania trasy 5 i 10 km, a dla dzieci przygotowano dystans 2,5 km. Zwycięzcy w wybranych kategoriach odebrali puchary z rąk ambasadorów Akademii Zdrowia Santandera, Tamary Arciuch i Bartłomieja Kasprzykowskiego.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje dodatkowe dla młodszych i starszych uczestników – strefa zdrowia: pomiary ciśnienia, strefa masażu, porady dietetyczne i fizjoterapeutyczne, a także strefa dzieci: gry i zabawy, malowanie twarzy, hokej na trawie, rzutki itp.

Wydarzenie było okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Pieniądze z opłat wpisowych za zawody zostały przekazane na cel charytatywny – wsparcie Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich.

Organizatorem zawodów była Polska Federacja Nordic Walking, a partnerami – Santander Consumer Bank, Zespół Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

AZS w liczbach

W ramach tegorocznej Akademii Zdrowia Santandera marsze z kijkami trenowało przeszło 5,6 tysiąca osób. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji liczba uczestników zajęć zwiększyła się aż ponad dwukrotnie! Osoby biorące udział w zajęciach w ramach AZS przeszli wspólnie ponad 28 tysięcy kilometrów. Średnio podczas treningów nordic walking grupa liczyła 13 osób. Podczas zajęć uczestnicy nawiązywali nowe przyjaźnie i integrowali się międzypokoleniowo. Wiele osób biorących udział w treningach postanowiło kontynuować przygodę z kijkami.

– Podczas zaledwie czterech miesięcy zajęć w ramach Akademii Zdrowia Santandera w 26 miejscowościach udało nam się zachęcić do ćwiczeń ponad 5 tysięcy osób. To naprawdę dobry wynik, który pokazuje, że Polacy chętnie korzystają z darmowych zajęć, prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i że nordic walking może uprawiać każdy – mówi Mirosława Krzyścin, kierownik Zespołu Komunikacji Marketingowej Santander Consumer Banku, koordynator Akademii Zdrowia Santandera.

–  Nordic walking to bezpieczny i łatwy do opanowania sport, jednak warto pierwsze kroki z kijami stawiać pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Zajęcia w ramach AZS zgromadziły wiele osób, które ucząc się prawidłowej techniki chodzenia, złapały bakcyla do tej dyscypliny i postanowiły kontynuować treningi dalej. Warto się ruszać i zadbać o swoje zdrowie, a nordic walking to dyscyplina, która może nam w tym pomóc – podsumowuje Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera.

—————————————————————————————————————————-

Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorami Akademii Zdrowia Santandera są Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

W ramach Akademii Zdrowia Santandera odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking. Ta cenna inicjatywa organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking została objęta patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, we wtorek, od maja do sierpnia, w 26 miejscowościach w Polsce przez godzinę można się nauczyć prawidłowej rozgrzewki oraz podstawowych kroków nordic walking. Treningi są przeznaczone dla każdego, bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do nordic walking.

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty na nowe i używane samochody, kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe oraz sklepy i punkty usługowe.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia/

Wrocław 2017 – FINAŁ Akademii Zdrowia Santandera – fot. Beata Zarach

WYNIKI: http://wyniki.b4sport.pl/final-akademii-zdrowia-santandera/m48.html

This would allow industrialization to prosper since the raw materials of the south and west could easily and inexpensively get to the north and east to be research paper writing sites manufactured

Post Author: PFNW