Polanica Zdrój już w sobotę 8 lipca

W Polanicy-Zdroju zawalczą o zwycięstwo w Pucharze Polski Nordic Walking

 

  •  8 lipca w Polanicy Zdroju odbędą się zawody z cyklu Pucharu Polski w Nordic Walking.
  •  Na starcie wydarzenia stanie prawie 500 zawodników.
  •  Każdy, kto ukończy chociaż jeden marsz w zawodach z cyklu Pucharu Polski, może wziąć udział w losowaniu samochodu Suzuki Swift.
  •  Wydarzenie organizuje Polska Federacja Nordic Walking. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank.

 

Już 8 lipca zostaną rozegrane kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski w Nordic Walking. Tym razem entuzjaści marszów z kijkami spotkają się w Polanicy Zdroju, aby wspólnie rywalizować o punkty w klasyfikacji generalnej, a przede wszystkim zwycięstwo w tym etapie Pucharu Polski. Zawodnicy będą rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo na trzech dystansach: 21, 10 oraz 5 km z podziałem na płeć oraz w różnych kategoriach wiekowych. Każdy, kto ukończy przynajmniej jeden etap z cyklu Pucharu Polski, będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagrody specjalnej – samochodu marki Suzuki Swift, ufundowanego przez Santander Consumer Bank – partnera Pucharu Polski. Regulamin loterii dostępny na stronie: http://pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/loteriapromocyjna.

– Polanica Zdrój to miasto wręcz idealne do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych. Czyste powietrze, duże zalesienie terenu, a przede wszystkim wspaniali mieszkańcy – to gwarancja dobrej zabawy i ekscytującej sportowej rywalizacji – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera. – Dlatego wszystkich entuzjastów nordic walking zapraszamy na kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski, które już w najbliższą sobotę odbędą się w Polanicy Zdroju – dodaje.

Miejsce zawodów to polanicka Muszla Koncertowa przy ul. Zdrojowej. Trasa będzie zróżnicowana. Śmiałkowie będą mieli do pokonania kilka wzniesień. Różnica wysokości pomiędzy najwyżej i najniżej położonym punktem trasy wyniesie 27 m.

Rejestracja zawodników rozpocznie się w piątek od godz. 18.00, a także będzie kontynuowana w dniu zawodów – od godz. 8.00 do 11.15. Pierwszy start zaplanowany jest na godz. 10.00, wtedy rozpocznie się marsz na 21,1 km. Z kolei o godz.11.00 wystartują zawodnicy walczący o zwycięstwo na trasie 10-kilometrowej. Zawody zakończy bieg na 5 km, który odbędzie się o godzinie 12.00. Całemu wydarzeniu będą towarzyszyć liczne pokazy oraz występy artystyczne.

PROGRAM:

Piątek 18:00 – 20:00 otwarte Biuro zawodów: 5, 10 , 21 km

Sobota 8:00 – 9:30 Biuro zawodów 21km
8:00 – 10:30 Biuro zawodów 10 km
8:00 – 11:15 Biuro zawodów 5km
10:00 – START 21km
10:50 start zawodników niewidomych i słabowidzących na 5km
11:00 – START 10km
11:20 – Otwarcie imprezy
11:35 – Rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km
12:00 – START 5km
13:30- 14:15 – pokazy i występy artystyczne
14:30 – dekoracje

regulamin i klasyfikacje generalne na stronie www.pucharpolskinw.pl

wyniki na żywo

It’s unfortunately not something that can https://justdomyhomework.com/ be experienced vicariously

Post Author: PFNW