Maraton i Sztafety czyli rekord świata i rywalizacja do końca!

W sobotę 8 kwietnia 2017 w Jastrowiu /woj. wielkopolskie/ rozegraliśmy IV edycję Mistrzostw Polski w Maratonie, VI edycję Mistrzostw Polski Sztafet oraz Jastrowiecki Rajd Nordic Walking. W tym roku zostały wprowadzone podziały w klasyfikacji sztafet na drużyny męskie, damskie, damsko-męskie oraz młodzieżowe bez podziału na płeć.
Już od samego rana wyczuwalna była napięta atmosfera z racji startu w maratonie oraz w sztafetach. Najpierw wystartowali maratończycy, którzy na plaży przeszli start honorowy aby za 685 metrów rozpocząć swoje zmagania na poważnie ze startu ostrego. Tym samym pierwsza pętla dla maratonu wyniosła 4,68km a pozostałe 5,36km.

Podczas rywalizacji panów zawiązała się ucieczka w składzie Michalec, Dziedziewicz, Kordowski. Jednak po 15 km Kordowski nieco zwolnił tempa i w stawce o zwycięstwo pozostali dwaj pierwsi. Nie trwało to jednak długo, ponieważ na 26 kilometrze Dziedziewicz nie był w stanie dotrzymać kroku Michalcowi, który tego dnia (jak i ostatnie 2 lata) był w wyśmienitej formie i zwyciężył, bijąc własny rekord Polski oraz nieoficjalny rekord świata zdobywając Mistrzostwo Polski w Maratonie Nordic Walking  z wynikiem: 4:34:23. na Trzecim miejscu uplasował się Niepokój Radosław.
Wśród kobiet nie miała sobie równych Mariola Pasikowska, która zdecydowanie wyprzedziła zeszłoroczną triumfatorkę MP w maratonie Marzenę Spychałę, oraz Joanne Łukaszewicz i Joannę Stopę.

Sztafety, podobnie jak w roku ubiegłym były obstawione czołowymi zawodnikami, którzy zwykle startują na dystansach 5 lub 10 km.

Sztafety męskie: 1. TKKF Krzna Biała Podlaska, 2. KS Metraco Polkowice, 3. Błękitni Dziemiany
Sztafety damskie: 1. Wesoły Borsuk Team 2, 2. Forma na Piatkę 1, 3. Rybnicki Klub Nordic Walking 2
Sztafety damsko-męskie: 1. Luki team Siedlce, 2. Slow Motion NW Szczecin, 3. Viking Nordic Team Częstochowa
Sztafety młodzieżowe: 1. Błękitni Dziemiany, 2. Face Nordic walking Team 3, 3. Różowy Ferdyn Piła/Poznań

 

pełne wyniki maraton – link
pełne wyniki sztafety – link
pełne wyniki sztafety młodzieżowe – link
pełne wyniki rajd – link
WYNIKI ONLINE – z możliwością wydruku certyfikatu – link

zdjęcia autorstwa Macieja Kulki – link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne zawody Nordic Walking:
zapisy, trasa, regulamin: www.pucharpolskinw.pl 

29 kwietnia Mielno 
01 maja Sianów
03 maja Koszalin
15 maja Potegowo

When coming up with a marketing strategy mistakes that can lower your website’s search engine ranking it’s important to optimize your website to get pro essay writer more traffic

Post Author: PFNW